Skalpowanie /delid procesorów – usługa

Jeśli Twój procesor osiąga zbyt duże temperatury, co uniemożliwia Ci podkręcenie go, lub chcesz uzyskać dodatkowy zapas temperatur w celu jeszcze większego wyśrubowania Oc swojego CPU, to może warto zastanowić się nad oskalpowaniem procesora? 

Pomogę Ci w tym wcale nie łatwym i czasami ryzykownym procesie, dając gwarancję 12 miesięczną na wykonaną usługę. Nie masz się co bać, cała odpowiedzialność spoczywa na mnie. Ale pamiętaj, że skalpując procesor pozostający na gwarancji, tracisz ją bezpowrotnie.

Aczkolwiek używam identycznego silikonu do łączenia powrotnego IHS z podstawą i wygląda to jak fabryczne połączenie, więc przy odrobinie szczęścia nie powinno być problemów z ewentualną reklamacją produktu. 

Z drugiej strony podczas mojej ponad już 20 letniej kariery związanej z szeroko pojętym tematem komputerów, na palcach jednej reki policzę ile widziałem uszkodzonych procesorów, które trzeba było reklamować. Jest to jedna z najmniej zawodnych części Twojego komputera.

Cały proces trwa ok 2 dni, w tym czasie dokonuję testów temperaturowych PRZED oskalpowaniem, samą usługę skalpowania, oraz testów temperaturowych pod obciążeniem PO wykonanym delid. Oczywiście zrzuty ekranów z wykresami temp otrzymasz w komplecie.

Oskalpować można wszystkie procesory Intela począwszy od rodziny Ivy Bridge. Poprzednie miały lutowane IHS, do czasu, gdy  Intel nie postanowił zredukować kosztów produkcji. Procesory HEDT na platformy x58 x79 x99 mają lutowane IHS, więc ich skalpowania się nie wykonuje a przy najmniej jest bezcelowe.

Usługę skalpowania, można również zamówić posiadając procesor rodziny Coffee Lake.

Jeśli jesteś zainteresowany usługą, poniżej masz ceny. Wystarczy, że wyślesz dobrze zapakowany procesor wraz ze swoim adresem zwrotnym i telefonem kontaktowym, do mnie, a jak po wykonaniu usługi wystawię Ci proformę, po której opłaceniu otrzymasz go z powrotem kurierem, paczką ubezpieczoną.

Jeśli nie jesteś przekonany co do celowości takiego zabiegu, oglądnij proszę, poniższe filmy ile można zyskać na oskalpowaniu procesora.


 

O ile spadnie temperatura mojego procesora po oskalpowaniu? 

Nie da się jednoznacznie na to pytanie odpowiedzieć. W jednym przypadku będzie to 8 stopni w innym 15 a w jeszcze innym nawet 20 stopni mniej pod obciążeniem. To jest jak z podkręcaniem procesora, każdy podkręca się inaczej i do innej częstotliwości. Nie mniej jednak warto, szczególnie w przypadku gorących procesorów Kaby Lake i Coffee Lake oraz nowych procesorów Intela pod socket 2066 czyli Kaby Lake X i Sky Lake X.

Na poniższych filmach masz przykłady o ile zbiłem temperatury z różnymi pastami i w różnych przypadkach.

Jakie metale płynne stosuję? Głównie Coolaboratory PRO i Ultra oraz Grizzly Conductonaut. 

Do kosztów usługi należy doliczyć 20 zł za wysyłkę powrotną paczką kurierską - ubezpieczoną do kwoty wartości nowego procesora.

Jeśli odbierasz osobiście, to oczywiście nie musisz się liczyć z tym wydatkiem.

Promocja cenowa ograniczona czasowo.

UWAGA! Nie wykonuję skalpowania lutowanych procesorów, czyli od generacji 9tej Intela. 

Z pastą coolaboratory Liquid PRO

Ivy/Haswell/Sky/Kaby/Coffee

170,00 zł130,00 zł

Z pastą Coolaboratory Liquid ULTRA / Grizzly Conductonaut

Ivy/Haswell/Sky/Kaby/Coffee

200,00 zł150,00 zł

Procesory Broadwell - tylko z pastą CLU / Conductonaut

250,00 zł180,00 zł

Procesory platformy x299 - tylko pasta CLU / Conductonaut

Kaby Lake X / Sky Lake X

320,00 zł250,00 zł

Różnica w paście PRO i Ultra, po je wygrzaniu to około 3 stopnie mniej na korzyść ULTRA.

Różnica między Ultra a Conductonaut - praktycznie bez różnicy.

Wszystko uwarunkowane jest indywidualnie od sztuki procesora. Decyzja należy do Ciebie.

Pin It on Pinterest

Share This