Forum

Problem z działaniem Adobe Premier Pro CC 2018 przy dość dobrej konfiguracji sprzętowej.  

  RSS

(@mrselma)
Świeżak
Dołączył: 2 tygodnie temu
Posty: 2
29/11/2018 12:33  

Witam, potrzebuje pomocy z komputerem na którym na co dzień pracuje przy montażu filmów. Od kilku dni zaczął się "dławić" przy tzw. "multi-kamerze", problem w tym, że teraz mam tylko 2 kamery, a dawał sobie radę przy 3, czy 4 mimo że sprzęt do nagrywania nie uległ zmianie.

To co zauważyłem niepokojącego, że przy tej czkawce, ze momentalnie wzrasta zużycie procesora, a po 2-3 sekundach zaczyna się dławić... Pierwsze co zrobiłem, to poprostu go przeczyściłem w środku, ale nic to nie zmieniło.
Sprawdziłem również temperatury na rdzeniach podczas "czkawki", ale nie przekraczają 60stopni, pasta fabryczna od roku, czy powinienem ją wymienić? Bo wydaje mi się, że nie w tym leży problem.
Poniżej przedstawiam pełna specyfikacje mojego PC:
i7-6850K 3,6ghz (bez OC)
Msi X99A Tomahawk (MS-7A54)
Master Cooler dokladnie nie sprawdzalem ale jakis nieduzy
Kingston HyperX 4x8gb 2400mhz
Gigabyte 1080 G1 Gaming 8gb 
Zasilacz 600W Chieftec
I kilka dysków SSD i HDD

Nie mam pojęcia gdzie leży problem, stało się to dosłownie z dnia na dzień, a róznica jest tak wielka że PC z i7-4790+4x8gbDDR3+gigabyte 1080 windforce wydaje się być w tym momencie wydajniejszy... a na pewno nie łapie czkawki.
Pozdrawiam i proszę o szybką odpowiedź, Bartek.


OdpowiedzCytat
Topic Tags
 VBT
(@vbt)
Admin Admin
Dołączył: 2 lata temu
Posty: 98
29/11/2018 20:13  

A czasem nie miałeś tuż przed aktualizacji Windowsa? Sprawdź w historii.

VBT PC - Modernizacja pc, nowe pc, serwis, części i akcesoria, skup / sprzedaż używanych podzespołów.


OdpowiedzCytat
(@mrselma)
Świeżak
Dołączył: 2 tygodnie temu
Posty: 2
30/11/2018 10:36  

Właśnie jak na złość zaktualizowałem zaraz po zauważeniu problemu, myślałem, że może jednak w jakimś stopniu to pomoże. Poprzednia aktualizacja była około tygodnia przed problemem. 
Pomyślałem, że może jest to wina też "bałaganu" w plikach i media cache. Zrobiłem trochę porządki, lecz niestety też niewiele to zmieniło. 

Najbardziej zastanawia mnie fakt, że podczas pracy na multi kamerze, działa dosłownie kilka sekund od uruchomienia nagrań, gdzie po chwili (2-5 sekund), zaczyna mocno klatkować obraz(wykorzystanie procesora skacze od 70-95%, ale temperatury nie wychodzą poza 60 stopni), muszę co chwile pauzować i startować nagranie, żeby montować to jako tako płynnie.
Dodam jeszcze że materiały mam nagrane tylko w FullHD, nie wiem czy dobrze rozumuje, ale nie powinny raczej stanowić problemu dla tego sprzętu.

Dzięki za szybką odpowiedź, pozdrawiam Bartek.


OdpowiedzCytat
 VBT
(@vbt)
Admin Admin
Dołączył: 2 lata temu
Posty: 98
30/11/2018 15:00  

Wygląda mi to bardziej, na jakiś problem ze sterownikamu USB. Pobierz nowe do płyty głównej ze strony producenta i do chipsetu.

VBT PC - Modernizacja pc, nowe pc, serwis, części i akcesoria, skup / sprzedaż używanych podzespołów.


OdpowiedzCytat
Share:

Pin It on Pinterest

Share This
  
Praca

Proszę Zaloguj Się lub Rejestracja